روز جمعه ، ۴ خرداد ۱۴۰۳   ساعت: ۲۰:۴۸
به سایت مجتمع صنعتی تک تایرآذر خوش آمدید
به سایت مجتمع صنعتی تک تایرآذر خوش آمدید
روز جمعه ، ۴ خرداد ۱۴۰۳   ساعت: ۲۰:۴۸
اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر

اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر

اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر

تاریخچه لاستیک:

تاریخچه لاستیک
تاریخچه لاستیک از موارد اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر است که باید در مورد آن بدانیم. لاستیک تا جایی که می دانیم محصول سرزمین آمریکا است. ولی تنها از طریق انتقال آن به خاور دور و تولید در آنجا به این حد توسعه یافته است.
در قرن ۱۹، گاری ها و درشکه هایی که توسط اسب کشیده می شدند برای حرکت برروی زمین های سخت، سنگی و یا غیر همسطح نیاز به چرخ های محکم داشتند. برای این کار از چوب یا فلز استفاده می شد که از استحکام بالایی برخوردار بودند اما به همان اندازه سواری خشک و خشنی داشتند.
در سال ۱۸۳۹ چارلز گودیر با اختراع فرایندی که در آن لاستیک توسط گوگرد و حرارت شدید مقاوم تر می شد، لاستیک های با دوام تری ساخت. در سال ۱۸۸۸ مردی به نام جان دانلوپ اولین لاستیک بادی عملی و کاربردی را اختراع کرده و بر روی دوچرخه نصب نمود. در سال ۱۸۹۰ ادوارد میشلن اولین لاستیک بادی قابل جداشدن را اختراع کرد. در سال ۱۹۰۴ شرکت کنتینانتال آلمان لاستیک های آج دار را اختراع کرد. شرکت گودیر نیز در سال ۱۹۰۸ به تولید این لاستیک ها پرداخت.

مواد تشکیل دهنده تایر:

 

مواد تشکیل دهنده تایر

۱- کائوچوی طبیعی دارای مقاومت حرارتی بالا و چسبندگی عالی می باشد.
۲- اضافه کردن دوده به کائوچو باعث افزایش مقاومت سایشی تایر می شود.
۳- بدنه اصلی تایر شامل لایه های نخی، پوشش داده شده با آمیزه لاستیکی می باشد. جنس نخ ها نایلون، ریون یا پلی استر است.
۴- به منظور ایجاد استحکام کافی در بخشی از تایر که روی رینگ قرار می گیرد و طوقه (بید) نام دارد، از سیم های فولادی استفاده می شود.
۵- اکسیژن و ازن موجود در هوا باعث تخریب و فرسایش اجزای تایر می شود. برای مقابله با اثرات مضر این عوامل، از مواد شیمیایی خاصی نظیر اکسیدانت ها، موم ها و ضد اوزونانت ها در آمیزه لاستیکی استفاده می شود.
۶-به منظور تولید و فرآوری بهتر و آسانتر آمیزه لاستیکی از مواد دیگری نظیر انواع روغن، شتاب دهنده ها، گوگرد (به عنوان عامل پخت) و … استفاده می گردد.

انواع تایر از لحاظ ساختار:

انواع تایر از لحاظ ساختار

از جمله اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر که باید در مورد آن بدانیم، شناخت انواع تایر از لحاظ ساختار است.

۱- تایر نخی (بایاس)

۲- تایر سیمی (رادیال)

در ساخت تایرهای بایاس نخ لایه های مختلف منجید(بدنه) زاویه دار (مورب) و بصورت ضربدری از یک طوقه به طوقه دیگر کشیده می شود. نخ مورد استفاده در لایه ها معمولا از جنس نایلون بوده و نیز شکل مقطع تایر مدور و تایر دارای دیواره های بلند است. دیواره و تاج تایرهای بایاس ساختمان مشابهی دارند. با هر خمش دیواره آج نیز تحت تاثیر قرار می گیرد که این موجب تغییر شکل و اصطکاک زیاد ان با زمین می شود. در تایر رادیال امتداد نخهای لایه با خط مرکزی تایر زاویه ای در حدود ۹۰ درجه می سازد. به عبارت دیگر امتداد نخها در جهت شعاعی قرار گرفته است. جنس نخ لایه ها عموما از ریون یا پلی استر است و در تایر های رادیال به منظور ایجاد پایداری حرکتی از لایه هایی به عرض آج و زاویه مورب نسبت به خط مرکزی تایر با نام کمربند یا بلت استفاده می شود. الیاف مصرفی در کمربند از جنس نخ یا سیم فولادی است. در صورتی که کمربند نخی باشد تایر را رادیال نخی و در صورتی که سیمی باشد، رادیال سیمی می گویند.

انواع آج تایر:

 

انواع آج تایر

اگر بخواهیم اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر را در مورد آج تایر کامل کنیم، باید گفت:
آج‌ها معمولاً به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:
۱- آج متقارن(SYMMETRICAL): آج‌های این تایر به ‌صورت متقارن و یکسان هستند که باعث افزایش عمر لاستیک، بدلیل  قابلیت جابجایی در محور جلو و عقب خودرو می شود.
۲- آج نامتقارن( ASYMETRICAL): با توجه به شکل این لاستیک، شیارهای وسط برای شرایط جاده برفی و مرطوب مناسب است درحالی‌که شیارهای کناری لاستیک مناسب برای جاده‌های خشک است.
۳- جهت‌دار (Directional):این نوع آج لاستیک دارای شیارهای بزرگ و V شکل هستند که باعث کنترل بیشتر خودرو در هنگام افزایش سرعت و حتی جاده‌های خیس می‌شود.این نوع تایر فقط در یک‌جهت حرکت می‌کند.
۴- آج جهت‌دار/ نامتقارن (DIRECTIONAL/ASYMMETRICAL): این تایر ترکیبی از لاستیک نامتقارن و جهت‌دار است و ویژگی‌های این دو لاستیک را هم‌زمان دارد.

نسبت منظر تایر:

 

نسبت منظر تایر
نسبت منظر یک تایر عبارت است از نسبت ارتفاع مقطع تایر به عرض مقطع آن. مثلا سری ۶۵ یعنی اینکه ارتفاع مقطع تایر ۶۵ درصد عرض مقطع آن می باشد.

حداکثر سرعت قابل ­تحمل تایر:

 

حداکثر سرعت قابل ­تحمل تایر

حداکثر سرعتی که لاستیک می‌تواند تحمل کند، با یک حرف از A تا Z بیان می‌شود. برای مثال روی جداره تایر خودروی پراید، نماد H برای سرعت درج شده که نشان می­دهد هنگامی که تایر دارای فشار بار و بارگذاری مناسب است، حداکثر توان حرکت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت را داراست. واضح است اگر تایری تحت تأثیر حداکثر سرعت واقع شود اما فشار باد آن تنظیم نباشد و یا اضافه بار روی آن اعمال شود، آسیب می­بیند و یا ممکن است بترکد.

R——————170

S——————180

T——————190

U——————200

H——————210

V——————240

Z—————–+240

چند توصیه برای انبار کردن تایر:

 

چند توصیه برای انبار کردن تایر

۱-قبل از انبارکردن لاستیک را تمیز کنید.

۲- لاستیک را داخل کیسه قرار دهید.

۳- لاستیک ها را عمودی روی هم بچینید.

۴- لاستیک ها باید از نور خورشید بدور باشند.

۵-محل نگهداری لاستیکها خشک و خنک باشد.

شاخص M+S تایر:

 

شاخص M+S

لاستیک هایی که برای فصل زمستان و محیط گل ولای مناسب هستند، دارای این نماد می باشند. این شاخص به تایرهایی که دارای شیارهای بزرگ در آج خود هستند و شیارها  از کناره های لاستیک به سمت وسط آن کشیده شده باشند، اطلاق می شود. همچنین حداقل ۲۵ درصد سطح لاستیک را باید شیارها بپوشانند.

مفهوم شاخص TWI لاستیک:

 

مفهوم شاخص TWI لاستیک

نشانگر میزان سایش رویه تایر می باشد٬ که با علامت مثلث یا همان TWI روی هر تایر نشان داده می شود. اگر سایش آج تایر به این علامت رسید٬ زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. شما می توانید در سراسر ایران لاستیک های کارکرده خود را به نمایندگی های شرکت تک تایر آذر تحویل دهید. در هنگام خرید تایر روکش، قیمت لاستیک کارکرده کسر می گردد. البته منجید یا تایر کارکرده باید شرایط روکش گذاری را داشته باشد. اگر علاقه مند به اخذ نمایندگی فروش و یا همکاری به عنوان فروشنده منجید باشید، می توانید از همینجا اقدام کنید.

هنگام ترکیدن لاستیک خودرو چه کنیم؟

 

هنگام ترکیدن لاستیک خودرو چه کنیم؟

به‌ هنگام ترکیدن لاستیک یا همان تایر خودرو نخستین کاری که پس از حفظ آرامش از راننده بر می‌ آید، محکم نگه داشتن فرمان با دو دست است. تمرکز به‌ روی مسیر مقابل و عدم چرخش فرمان به طرفین از برخورد با خودرو های دیگر جلوگیری می کند. همچنین راننده نباید پایش را از روی پدال گاز به‌ یکباره بردارد. این عمل اصطلاحاً موجب کله کردن خودرو می شود و انتقال وزن خودرو از لاستیک‌ های عقب به لاستیک‌های جلویی را به‌ دنبال دارد.

نکته مهم دیگر، عدم استفاده از ترمز خودرو است. زیرا اگر تایر آسیب‌ دیده در قسمت جلوی خودرو باشد، عمل ترمز کردن افزایش وزن و فشار خودرو بر قسمت جلوی خودرو را به‌ دنبال دارد. انحراف و چپ کردن خودرو از عواقب بدیهی آن است. اگر راننده احساس کرد خودرو در حال منحرف شدن است، باید به‌ آرامی به پدال گاز ضربه بزند. با این کار می‌ تواند سرعت خودرو را حفظ کند و هم به‌ آرامی سرعت را کاهش دهد.

اگر لاستیک‌های عقبی خودرو پنچر شده باشد، ترمز ناگهانی حرکت رو به جلوی خودرو را سخت خواهد کرد. در این حالت راندن خودرو بسیار دشوار است و به‌ احتمال زیاد خودرو منحرف خواهد شد.

مفهوم حداکثر بار و حداکثر فشار لاستیک:

 

حداکثر بار و حداکثر فشار باد لاستیک

یکی دیگر از اطلاعات فنی در مورد لاستیک و تایر، مفهوم حداکثر بار و حداکثر فشار لاستیک است.

حداکثر بار نشان دهنده بیشترین وزنی است که تایر خودرو می تواند بصورت تکی و جفتی تحمل نماید. حداکثر فشار نشان دهنده حداکثر فشار باد لاستیک در حالتی که بیشترین وزن بر روی خودرو قرار دارد.

به عنوان مثال، حداکثر فشار باد برای خودروی پراید ۷۶ PSI و معادل ۴۰۰ کیلوگرم بار است. یعنی این تایر هنگامی که حداکثر فشار باد مجاز (۷۶) را دارد، نهایتا ۴۰۰ کیلوگرم را می تواند تحمل کند.

تعویض بموقع لاستیک خودرو:

 

تعویض بموقع لاستیک خودرو

 

کنترل لاستیک خودرو از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. رانندگی با خودرویی که آج لاستیک های آن از بین رفته، میتواند بسیار خطرآفرین باشد. در کشورهای اروپائی پلیس از تردد چنین خودرو هایی جلوگیری می کند. رانندگی منوط به تعویض لاستیکها است.

عدم ترمز گیری مناسب، مسافت آب پیمایش زیاد، لغزندگی در سطوح برفی و هر آن ترکیدگی لاستیک از جمله خطراتی است که احتمال وقوع دارند.

اگر شاخص TWI، با خود آج همسطح شد زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. بطور کلی عمق آج نباید کمتر از ۱.۶ میلی متر باشد که بوسیله سکه هم قابل اندازه گیری است.

مفهوم علائم روی لاستیک:

 

مفهوم علائم روی لاستیک

شرکتهای سازنده تمامی علائم کلیدی را بروی تایر حک نموده اند. در هنگام خرید لاستیک باید به این علائم توجه کرد و بر حسب نوع خودرو و شرایط محیطی اقدام نمود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم * فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

آنچه ما را از سایر موجودات متمایز می سازد طرحی نو در انداختن است برای اینکه همیشه پویا و فعال در زمینه بهینه سازی باشیم . ماشین آلات پر قدرت تر و کم مصرف تر را ساخته و از منابع به صورت صحیح تر استغاده می کنیم.

ما در مجموعه تک تایر آذر سعی در کمک کردن برای مصرف بهینه از لاستیک های خریداری شده شما را داریم و این کار را با کمک به بهبود نگهداری از تایرهای نو خریداری شده و روکش گذاری مجدد تایرهای مستعمل و کارکرده انجام می دهیم .

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید