روز پنجشنبه ، ۳۰ فروردین ۱۴۰۳   ساعت: ۷:۴۸
به سایت مجتمع صنعتی تک تایرآذر خوش آمدید
به سایت مجتمع صنعتی تک تایرآذر خوش آمدید
روز پنجشنبه ، ۳۰ فروردین ۱۴۰۳   ساعت: ۷:۴۸
اطلاعات فنی در مورد تایر

اطلاعات فنی در مورد تایر

اطلاعات فنی در مورد تایر:

 

اطلاعات فنی در مورد تایر

 

 

وظایف اصلی تایر:

-تحمل بار
-جذب ناهمواری های جاده
-فرمانگیری و تامین پایداری پیچشی خودرو
-انتقال نیرو های رانش و ترمز به جاده

ویژگی های تایر:

-عمر طولانی
-سالم ماندن بدنه ی نخی یا سیمی
-کشانش در جاده های خیس
-پایداری پیچشی
-راحتی سر نشین
-رانندگی راحت
-صرفه جویی در مصرف سوخت
-قیمت مناسب

باد لاستیک:

 

فشار باد تایر

از جمله اطلاعات فنی در مورد تایر که اهمیت زیادی دارد توجه به باد تایر است. برای افزایش عمر تایر و ایمنی در حرکت، همواره به نقش تعیین کننده باد تایر توجه نمایید.‏

اگر باد تایر کمتر از حد مجاز باشد، فشار هوای کم باعث تولید حرارت بیشتر در تایر می گردد. نتیجه افزایش حرارت تایر در حرکت، جدایی نخ منجید از لاستیک خواهد بود. بریده شدن نخ ها و پنچری تایر نتیجه نهایی این بی توجهی است.

اگر باد تایر بیش از حد ‏مجاز باشد، فرمان پذیری چرخ ضعیف می شود و امکان ترکیدگی تایر هنگام برخورد با موانع وجود خواهد داشت از این رو فشار باد ‏باید حداقل ماهی دو بار کنترل شود. میزان فشار باد مجاز با توصیه کارخانه سازنده خودرو و یا بر اساس میزان بار و توصیه سازنده ‏تایر مشخص و کنترل فشار باد حتما باید هنگامی صورت گیرد که تایر ها کاملا خنک و در شرایط عادی باشند.‏

بار تایر:

 

نحوه توزیع بار در خودرو

مورد دیگری از اطلاعات فنی در مورد تایر که باید مورد توجه قرار دهیم حداکثر میزان بار قابل تحمل لاستیک است. میزان حداکثر تحمل بار هر تایر روی دیواره آن قابل مشاهده است و تحت هیچ شرایطی نباید میزان بار وارده بر تایر از حداکثر تحمل ‏آن تجاوز نماید. باید به خاطر داشت که تایر تنها هنگامی قادر به تحمل حداکثر بار است که فشار باد آن نیز حداکثر باشد.‏ کنترل میزان باری که به چرخها وارد میشود از طریق بار گذاری صحیح خودرو میسر است. در صورتیکه بار روی خودرو در وسط کفی یا ‏محفظه بار قرار نگیرد، میزان فشار بار در یک طرف بیش از طرف دیگر خواهد بود و این پدیده به خصوص در سر پیچها می تواند بر میزان بار ‏اعمالی به چرخها بیفزاید.

تنظیم سیستم تعلیق و شاسی:

 

تنظیم سیستم تعلیق و شاسی

تنظیم نبودن جلوبندی و شاسی و بخصوص موازی نبودن چراغها علاوه بر تاثیرات نامطلوب در کارکرد خودرو، تایرها را به شدت دچار ‏فرسایش خواهد نمود. لذا در صورت بروز سایش غیر معمول در تایر فورا باید پس از کنترل فشار باد، سیستم تعلیق، فرمان و جلوبندی ‏را کنترل نمود و از صحت عملکرد آن مطمِِئن شد.‏

تنظیم نبودن جلو بندی و موازی نبودن چرخها می تواند به عیوب زیر منجر شود:

 

  • سایش یک طرفه تایر های جلو
  • سایش یکطرف تایرها میانی و عقب
  • سایش لبه تیز

 

کستر و کمبر:

بخش دیگری از اطلاعات فنی در مورد تایر که باید در مورد آن بدانیم کستر و کمبر است. کستر عبارت است از انحراف محور بوش سگدست به جلو یا عقب نسبت به محور قائم ‏فرمان. همیشه کستر صحیح، مثبت است. به عنوان مثال در یک دوچرخه دو شاخه جلو کمی جلوتر از دسته دوچرخه قرار گرفته و در ‏اینجا کستر مثبت است. کستر مثبت به حرکت خودرو در مسیر مستقیم کمک می کند.‏ کمبر عبارت است از انحراف بالای چرخ از بدنه خودرو به داخل یا به خارج. کمبر صحیح موجب می ‏شود تا سطح آج تایر به طور کاملا صاف روی سطح جاده قرار بگیرد.

داشتن اطلاعات فنی در مورد تایر به ما کمک می کند، با ایمنی و آسودگی خاطر رانندگی کنیم.
اگر خواهان اطلاعات بیشتر در مورد لاستیک هستید، نوشته دانستنی های لاستیک و تایر را مطالعه کنید.
مجتمع صنعتی تک تایر آذر بزرگترین متولی حوضه لاستیک روکش، آمیزه های لاستیکی و کف پوش های گرانولی می باشد. آماده همکاری با علاقمندان در حوضه های مختلف هستیم. برای مشاهده محصولات شرکت تک تایر آذر از فروشگاه این شرکت دیدن فرمایید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم * فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

آنچه ما را از سایر موجودات متمایز می سازد طرحی نو در انداختن است برای اینکه همیشه پویا و فعال در زمینه بهینه سازی باشیم . ماشین آلات پر قدرت تر و کم مصرف تر را ساخته و از منابع به صورت صحیح تر استغاده می کنیم.

ما در مجموعه تک تایر آذر سعی در کمک کردن برای مصرف بهینه از لاستیک های خریداری شده شما را داریم و این کار را با کمک به بهبود نگهداری از تایرهای نو خریداری شده و روکش گذاری مجدد تایرهای مستعمل و کارکرده انجام می دهیم .

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید